Menu Zamknij

Uroczysty dzień dla Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Lubelskiej!

Dziś podczas pielgrzymki Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Lubelskiej do Wąwolnicy 80 nowych ceremoniarzy parafialnych zostało ustanowionych do posługi przy ołtarzu. Nominacje z rąk Arcybiskupa Stanisława Budzika otrzymali ministranci i lektorzy, którzy po odpowiednim przygotowaniu będą wspierać organizację i przebieg liturgii w swoich parafiach.

Wśród nowych ceremoniarzy znalazł się także nasz ministrant i lektor – Mieszko Gwardiak, który przeszedł do historii jako pierwszy ceremoniarz parafialny w Parafii św. Jozafata w Rejowcu. Podczas uroczystej liturgii Arcybiskup udzielił nowym ceremoniarzom swojego błogosławieństwa, powierzając ich posługę opiece Boga i Najświętszej Maryi Panny Kębelskiej.

Mieszkowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu łask Bożych, gorliwości oraz radości w pełnieniu tej odpowiedzialnej posługi dla naszej wspólnoty parafialnej! ❤️🙏

Do Wąwolnicy przyjechała delegacja ministrantów z naszej parafii wraz z opiekunem księdzem Michałem Szadziukiem: Ksawery Myszor, Bartosz Bożek, Szymon Korcz wraz z rodzinami

Po uroczystej liturgii wszyscy pielgrzymi mogli skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich na błoniach Sanktuarium ( dmuchańce, stoiska gastronomiczne, pokaz sprzętu służb mundurowych: straży pożarnej, policji, wojska ), a także zjeść pyszny forszmak😊

#LSO#Ceremoniarz#Wąwolnica#ArchidiecezjaLubelska#ParafiaŚwJozafata#Rejowiec

Parafia św. Jozafata Kuncewicza w Rejowcu
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.