Dziś podczas pielgrzymki Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Lubelskiej do Wąwolnicy 80 nowych ceremoniarzy parafialnych zostało ustanowionych do posługi przy ołtarzu. Nominacje z rąk Arcybiskupa Stanisława Budzika otrzymali ministranci i lektorzy, którzy po odpowiednim przygotowaniu będą wspierać organizację i przebieg liturgii w swoich parafiach.
Wśród nowych ceremoniarzy znalazł się także nasz ministrant i lektor – Mieszko Gwardiak, który przeszedł do historii jako pierwszy ceremoniarz parafialny w Parafii św. Jozafata w Rejowcu. Podczas uroczystej liturgii Arcybiskup udzielił nowym ceremoniarzom swojego błogosławieństwa, powierzając ich posługę opiece Boga i Najświętszej Maryi Panny Kębelskiej.
Mieszkowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu łask Bożych, gorliwości oraz radości w pełnieniu tej odpowiedzialnej posługi dla naszej wspólnoty parafialnej! ![]()
![]()
Do Wąwolnicy przyjechała delegacja ministrantów z naszej parafii wraz z opiekunem księdzem Michałem Szadziukiem: Ksawery Myszor, Bartosz Bożek, Szymon Korcz wraz z rodzinami
Po uroczystej liturgii wszyscy pielgrzymi mogli skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich na błoniach Sanktuarium ( dmuchańce, stoiska gastronomiczne, pokaz sprzętu służb mundurowych: straży pożarnej, policji, wojska ), a także zjeść pyszny forszmak![]()
#LSO#Ceremoniarz#Wąwolnica#ArchidiecezjaLubelska#ParafiaŚwJozafata#Rejowiec









